Loading...

Aranżacja przestrzeni wystawowej

http://sklep.arbix.pl/41-deska-pvc-z-klipem https://unhuman.pl/pol_m_DAMSKIE_Kurtki-689.html

Pierwsze wystawy początkującego fotografa wiążą się najczęściej z dużym nakładem pracy oraz wielkim zaangażowanie w organizację przedsięwzięcia. Bez doświadczenia oraz menadżera wszystkie zadania oraz decyzje spoczywają na autorze prac. Oto kilka rad dotyczących aranżacji galeryjnej przestrzeni. Jeśli pomieszczenie jest zamknięte pamiętać musimy o nie pozostawianiu nigdzie pustego miejsca.

Wszystkie ściany zapełniamy odpowiednią ilością prac wiszących lub przytwierdzonych do ściany. Nie przesadzajmy jednak w drugą stronę. Lepiej zrezygnować z pokazania części prac niż zapełnić każdy centymetr kwadratowy wolnej przestrzeni. Widzowie muszą mieć odpowiednią ilość miejsca na przemieszczanie się wypełnione refleksją na temat tego, co właśnie zobaczyli.

Dobrym rozwiązaniem jest także umieszczenie nadmiernej ilości prac na standach w środku sali. Bardzo ważnym aspektem wystawy zdjęć jest oczywiście oświetlenie. Najlepiej punktowe, ustawione przez osobę zajmującą się sprawami technicznymi, aby uniknąć ewentualnych refleksów. Zrezygnujmy z umieszczania zdjęć na przeciwko okien, gdyż w ciągu dnia będzie się od nich odbijać światło.