Loading...

Jakie dokumenty musimy przedłożyć?

jak wycenić szkodę samochodu księgi rachunkowe poznań

Kredyt hipoteczny wiąże się z uzyskaniem zazwyczaj bardzo wysokiej sumy pieniędzy od banku. Pieniędzy, które oczywiście w ustalonym czasie muszą być do niego zwrócone, dlatego też banki bardzo dokładnie sprawdzają, komu przyznają taki kredyt i czy dana osoba będzie w stanie go spłacić. Dlatego też, na samym początku powinniśmy sprawdzić, jakie dokumenty muszą tutaj być przedłożone.

Dokument tożsamości to nie wszystko

Przede wszystkim, musimy w banku pokazać nasz dokument tożsamości. Chodzi tutaj o to, aby bank mógł poświadczyć, że my to faktycznie my i że nie próbujemy wziąć kredytu na kogoś innego. Dodatkowo trzeba także przedstawić dokument poświadczający nasze zarobki, a to zazwyczaj na specjalnym formularzu wypisuje pracodawca.

Jeśli mamy własną działalność, będziemy musieli przedłożyć PIT, albo inny dokument wykazujący nasz dochód. Do tego bank jeszcze w BIK sprawdzi, czy czasami nie mamy już jakiegoś zadłużenia i jak wygląda nasza historia kredytowa. Jednak musimy się tutaj liczyć także z tym, że konieczne będą dokumenty działki budowlanej i dokumenty odnośnie budowy. Warto także popatrzeć, jak wyglądają wzory takich umów w konkretnych bankach i czego wymagają od nas konkretne banki, tak abyśmy mieli pewność, że w chwili gdy ten kredyt będzie potrzebny, uzyskamy go w stosunkowo krótkim czasie. Musimy się tutaj liczyć z tym, że trochę tych dokumentów do przedłożenia będzie, dlatego jak najwcześniej powinniśmy posprawdzać, co się nam tutaj przyda. Wtedy będziemy mieli pewność, że niczego ważnego nie przeoczymy i wszystko zorganizujemy stosunkowo szybko.