Loading...

Połączenia 3G

https://unhuman.pl/firm-pol-1479382410-Maffija-Company.html firma konsultingowa Katowice

Nie tylko WiFi nadaje się do tego, by cieszyć się internetem na sprzęcie z Androidem. Zostajemy oczywiście w materii bezprzewodowej i mobilnej.

W tym zakresie istnieją rozwiązania znacznie podnoszące stopień mobilności. Każdy router ma ograniczony zasięg i jeśli znajdziemy się poza nim, utracimy połączenie z internetem.

Co innego, jeśli korzystamy z transmisji danych w ramach sieci komórkowej. Mamy na myśli nowoczesną sieć 3G, która oferuje dostęp do szerokopasmowego internetu wszędzie tam, gdzie mamy zasięg danej sieci.

W praktyce dotyczy to niemal całej powierzchni kraju, a przynajmniej tych obszarów, gdzie są aktywne stacje bazowe (BTS-y). Od pewnego czasu działa w Polsce również opcja darmowego dostępu do internetu 3G w ramach socjalnej usługi Aero2.

Szybkość transferu jest wprawdzie ograniczona do 512 kb/s, a połączenie zrywa się automatycznie co godzinę, jednakże dla części osób może to być jedyny sposób na kontakt z wirtualnym światem. Oczywiście istnieją też komercyjne usługi oparte o technologię 3G, a także superszybki internet LTE.