Loading...

Co dalej po złożonym wniosku?

https://kancelariafeniks.com/krakow-wibor/ prowadzenie księgowości poznań

Oczywiście wiemy, że chcąc uzyskać kredyt, musimy nie tylko wykazać naszą zdolność do jego spłacenia, ale także musimy złożyć odpowiedni dokument, który będzie potwierdzał naszą chęć uzyskania takiej pomocy od banku. Kiedy już to wszystko zostanie przez nas wykonane, nie pozostanie nam nic innego, jak cierpliwe oczekiwanie na rozpatrzenie decyzji.

Jeśli otrzymamy odpowiedź negatywną, to możemy spróbować szczęścia jeszcze w innym banku, bo może się okazać, że będzie on miał inne wymogi. A co się dzieje, gdy ta odpowiedź jest pozytywna?

Umowa i wypłata kredytu

Jeśli znaleźliśmy się w gronie szczęśliwców, którzy wykazali, że będą w stanie spłacić uzyskany kredyt hipoteczny w wyznaczonym terminie, to musimy wiedzieć, jaka będzie kolejność działań banku.

Najpierw otrzymamy dokument potwierdzający pozytywną decyzję, w którym także będzie znajdowało się zaproszenie do oddziału banku. Gdy już się tam znajdziemy, to otrzymamy umowę.

Bardzo ważne jest to, aby ją na spokojnie przeczytać, a gdy pojawią się jakieś wątpliwości, to od razu powinniśmy je rozwiewać przez zapytanie pracownika, który będzie ją z nami analizował i będzie nam wszystko wyjaśniał. Gdy umowa zostanie już podpisana, to zostanie nam udzielony kredyt.

Na specjalnym rachunku będziemy mogli widzieć, ile jeszcze mamy go do spłaty, kiedy jest najbliższa rata i ile ona wynosi. Co więcej, będziemy mogli sprawdzić aktualne opłaty za kredyt, a więc wszystkie najważniejsze informacje zawsze będziemy mieli pod ręką.

Warto wiedzieć, jak to wszystko wygląda, tak aby żadne działania nas nie zaskoczyły.

faktoring w księgach rachunkowych