Loading...

Kolarzówka nie tylko dla sportowca

faktoring Warszawa https://rowerek.pl/pol_m_Buty-i-odziez-246.html

Jak się okazuje rower kolarzowy najczęściej kojarzy nam się z rozgrywanymi zawodami rowerowymi. Jednak jest to idealny i chyba najlepszy rower do pokonywania wielu kilometrów również przez amatorów.

Należy tylko pamiętać, że raczej jest stworzony do gładkich powierzchni, dlatego też potocznie określany jest jako rower szosowy. Jego rama charakteryzuje się niezwykłą lekkością, a zastosowanie typowej zakręconej kierownicy baranka wymusza odpowiednią dla kolarza opływową postawę.

Dzięki temu mamy możliwość osiągnięcia komfortowej jazdy i to w naprawdę zaskakująco szybkim tempie. Jednak ta wąska i delikatna rama nie nadaje się do montowania wszelkich akcesoriów, dlatego też nie jest to rower, który będzie miał bagażnik, czy możliwość montowania nawet błotników.

Wobec czego jeżeli zależy nam tylko na posiadaniu sprzętu, który daje najlepsze warunki do szybkiej długo dystansowej i rekreacyjnej jazdy to kolarzówka nadaje się do tego idealnie. Pamiętajmy jednak, że musi to być trasa o utwardzonej nawierzchni pozbawiona nierówności.