Loading...

Kredyt w walucie obcej czy złotowy?

https://kancelariafeniks.com/wibor/ doradztwo podatkowe poznań

Musimy wiedzieć, jakie są rodzaje kredytu, tak abyśmy mieli pewność, że weźmiemy ten najlepszy dla siebie. Dlatego też, trzeba się zastanowić nad tym, czy chcemy mieć kredyt w rodzimej walucie, a więc w tej, w której zarabiamy, czy może wolimy go mieć w walucie obcej, jednak tutaj czekają na nas dwa różne jego rodzaje, a to oznacza, że musimy się naprawdę bardzo dobrze zastanowić, która z propozycji, okaże się być dla nas najlepszą.

Jakie są różnice pomiędzy kredytami?

Jeśli zdecydowaliśmy się na wzięcie kredytu hipotecznego, to musimy wiedzieć, że do wyboru będziemy mieli jego trzy rodzaje. Jednym z nich, najczęściej wykorzystywanym, jest kredyt złotówkowy.

Uzyskujemy go i spłacamy w złotówkach, a więc w tej walucie, w której zarabiamy. Tutaj jesteśmy narażeni przede wszystkim na zmianę oprocentowania WIBOR. Proponowany może nam być także kredyt w walucie obcej, tutaj możemy wybrać taki, który będzie rzeczywistym kredytem walutowym, czyli będziemy go otrzymywać i spłacać w walucie, albo możemy się zdecydować na taki denominowany, czyli otrzymujemy go i spłacamy w złotówkach, które po kursie będą przemieniane na walutę obcą. Warto poczytać jak to wszystko wygląda i czym się między sobą różni, tak abyśmy naprawdę na spokojnie mogli to wszystko przemyśleć i ocenić.

Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko przebiegnie po naszej myśli, a my będziemy zadowoleni ze swojej decyzji, bo będziemy w stanie na spokojnie wszystko spłacić.

ulga na robotyzację