Loading...

Organizacja wystawy – sprawy techniczne

kalka KUKE Usługi faktoringowe

Młodzi fotografowie muszą liczyć się z koniecznością samodzielnego stawiania pierwszych kroków. Znalezienie miejsca pod wystawę swoich prac, organizacja infrastruktury oraz wszelkie ustalenia z osobami odpowiedzialnymi za przestrzeń należą do wtedy do młodego artysty. Gra jednak warta jest świeczki.

Po znalezieniu odpowiedniego miejsca do pokazania swoich dzieł zająć należy się wydrukiem prac. Przedsięwzięcie to nie jest najtańsze dlatego warto postarać się o najlepszą ofertę wśród lokalnych drukarni. Oprawę prac można także zlecić odpowiedniej firmie, ale jeśli chcemy mieć pewność co do jakości usługi możemy zrobić to samo lub z pomocą przyjaciół.

Pamiętać musimy, że odpowiednio wcześniej przemyśleć trzeba sprawę aranżacji przestrzeni. Jeśli mamy do dyspozycji zamknięte pomieszczenie – nie zawalajmy go wszystkimi możliwymi pracami. Dajmy widzowi możliwość refleksji między kolejnymi grupami dzieł, ale także nie pozostawiajmy w galerii pustych miejsc.

Koniecznością jest zwrócenie uwagi na światło. Reflektory, podobnie jak światło dzienne, nie powinny powodować odbić na szkle. Zaprośmy do pomocy przyjaciół.

Wspólna praca nad takim wydarzeniem to bardziej ciekawe doświadczenie, a w efekcie wspólny sukces.